Czy duża sprzedaż na Allegro jest opłacalna? Kiedy przejść ze sprzedaży na Alegro do tworzenia własnego sklepu internetowego i własnej marki w Sieci?
logowanie | rejestracja

Biznes poza Allegro cz.1 - własny sklep internetowy

Allegro jest potężną platformą do sprzedaży on-line. Wystawienie tam przedmiotu prawie zawsze wiąże się z jego sprzedażą (w każdym razie można liczyć na sporą oglądalność aukcji ;). Jednak są sytuacje, w których warto opuścić ten rynek i spróbować innych form marketingu on-line.

Kiedy sprzedaż na Allegro może być nieopłacalna?

Sprzedaż przez Allegro może być nieopłacalna z jednego powodu - ceny. Ceny za wystawienie przedmiotów, wyróżnienie, prowizje od sprzedaży i inne formy opłat sprawiają, że przy produktach z niską marżą i w bardzo konkurencyjnych branżach warto spróbować innych form promocji.

Jak nie Alegro, to co?

Allegro to nie tylko "aplikacja" umożliwiająca sprzedaż on-line. To również, a może przede wszystkim - miliony użytkowników, którzy poszukują Twoich produktów i są gotowi za nie zapłacić.

 Problem "ewakuacji z Allegro" można zatem podzielić na dwa zagadnienia:

  1. Skąd wziąć technologię do prezentowania swojej oferty w Internecie?
  2. Jak sprowadzić na swoją stronę ruch, który doprowadzi do sprzedaży?

Ten artykuł traktować będzie o punkcie pierwszym. W kolejnym znajdziesz kilka porad marketingowych odnośnie popularyzacji własnego sklepu internetowego.

Do założenia własnego sklepu internetowego potrzebujesz:

  1. hostingu
  2. domeny
  3. skryptu

Punkt pierwszy i drugi to wydatek rzędu ok. 400 zł / rok. Można jeszcze bardziej "obciąć" te koszty kupując np. tani hosting. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, że Twoja strona zawsze będzie dostępna - skorzystaj z oferty sprawdzonego dostawcy - np. tutaj:

Z koleji skrypt sklepu internetowego można zdobyć na trzy sposoby. Pierwszy to skorzystanie z darmowego, legalnego skryptu, na przykład OScommerce. Jednak z darmowymi narzędziami jest tak, że występują przy nich "ukryte koszty", które mogą być większe niż np. wydatek na komercyjne oprogramowanie. Mowa tu m.in. o: powolnym dzialaniu aplikacji, braku optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych, dużej popularności i otwartości oprogramowania, a co za tym idzie - podatności na włamania hakerów.

Lepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z aplikacji sklepu internetowego w modelu ASP (Application Server Page - Aplikacja po stronie serwera). Tu kod nie jest otwarty, a aplikacja jest cały czas rozwijana przez producenta. Nie musimy się również troszczyć w takim modelu o hosting, ponieważ to dostawca oprogramowania go zapewnia. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, ponieważ żaden dostawca nie zapewni aplikacji w 100% dopasowanej do Twojej branży. Aplikacje takie są z reguły przeładowane opcjami i trudno z nich korzystać. Również optymalizacja kodu przez nie generowanego pod kątem wyszukiwarek internetowych może być niewystarczająca w niektórych (bardziej konkurencyjnych) branżach.

Trzecie rozwiązanie to wynajęcie do tego zadania specjalistycznej firmy lub freelancera. Osoby takie są w stanie napisać aplikację w 100% dopasowaną do Twoich potrzeb, a wydatek na nie może się zwrócić bardzo szybko. Niektórzy freelancerzy oprócz wiedzy technicznej na temat tworzenia stron mają również wiedzę marketingową np. pozycjonowania w wyszukiwarkach, przez co korzystanie z ich usług daje na prawdę duży zwrot z inwestycji.

Pozostała zawartość kategorii:
Allegro a sklep internetowy

©2024 by BetterWeb.pl Kontakt